Pobyt v Nezdicích na Šumavě

19.10.2018

"Má sladká zemi, kraji nádherných lesů, přijmi mne jednou, až mi zešedne vlas, přijmi mne do svého stínu, opatři mé stáří...

..vydáme se do míst, která jste si na Šumav oblíbili. Trasa zájezdu se odbývá v části Národního parku a částečně také v chráněné krajinné oblasti Šumava. Malebná krása Šumavy s táhlými svahy a hlubokými lesy přitahuje milovníky neporušené přírody a je lákavým cílem pro ty, kteří hledají fyzické i psychické zotavení.
Vydejte se s námi procházet 

Vydejte se s námi procházet mělkými údolími, slatěmi a horskými úbočími tiché a poklidné Šumavy, s okouzlující panenskou přírodou. Prožijte pár dní v romantickém prostředí Národního parku Šumava .

Termín zájezdu :  26. - 28. 10. 2018

Cena zájezdu : 1.300,-Kč

Cena obsahuje : autobusovou dopravu + místní výlety

2 x ubytování s polopenzí ( Penzion Rožánek - Nezdice )

1. den

Odjezd v ranních hodinách , navštívíme "bránu Šumavy" SUŠICE - prohlídka města a betléma, muzeum , zastávka na hradě RÁBÍ, největší zřícenina hradu v Čechách - bývalá konírna, sklepení, dochované místnosti v prvním patře, hradní nádvoří, vyhlídková terasa a 26 m vysokou věž tzv. Donjon. 
Odjezd na ubytování - večeře .

2. den

Snídaně - NÁRODNÍ PARK ŠUMAVA - největší český NP 680 km2. KVILDA - jedna z nejvýše položených a také nejchladnějších obcí v České republice leží na úpatí Antalu (1.253 m), úchvatná stylová šumavská stavení, roztroušená na horské louce po obou stranách Hamerského potoka. V bývalém Polaufově hostinci (dnes penzion Hones) začíná Klostermannův román V ráji Šumavském, prohlídka slatě, poté sjedeme do horské MODRAVY a pokračujeme do ANTÝGLU - bývalý Královecký dvorec na řece Vydře, Čeňkova pila, zastávka v SRNÍ - horská obec leží v nadmořské výšce 845 m, byla založena dřevaři R. 1720 a její název vznikl podle hojného výskytu vysoké zvěře.
Návrat na ubytování - večeře .

3. den

Městečko KAŠPERSKÉ HORY - s muzeem motocyklů, hraček a pivovarnictví. Pokračujeme strašidelným lesem na hrad KAŠPERK - založený císařem Karlem IV. K ochraně šumavského pohraničí, zřícenina Pustý Hrádek, bývalý Ždánov, kaple sv. Jana, KRÁLOVSKÝ KÁMEN -překrásné a zároveň i tajemné místo Šumavy vystupující do nadmořské výšky 105 metrů. Toto místo je opředeno řadou pověstí a podle jedné z nich zde v nitru hory spí královské vojsko.
V odpoledních hodinách návrat .