Přírodním parkem Povodí Kačáku -    okolí Loděnic

19.06.2018

Po příjezdu do obce Drahelčice jsme se po žluté značce vydali do Nenačovic, kde jsme navštívili soukromou sklárnu založenou v roce 1996, kde nám zruční skláři předváděli výrobu různých skleniček, zvířátek, těžítek atd. Ke vstupence jsme dostali dáreček v podobě skleněného bonbónku. Po prohlídce jsme pokračovali do Chrustenic, kde jsme navštívili Japonskou zahradu, byla to pro nás oáza klidu a krásy. Dále jsme šli kolem říčky Loděnice (Kačáku) do Loděnic k obchůdku se skleněnými kuličkami, které zde od roku 1991 vyrábí firma EcoGlass s.r.o. Zde před prodejnou jsme si z automatu za 5 Kč každý pár kuliček koupil pro štěstí.

Další naše zastavení bylo u původního renesančního zámku z roku 1873, který desítky let chátral a byl v havarijním stavu. Teprve v roce 2010 ho ruský investor přetvořil na ženský Pravoslavný monastýr sv. Václava a sv. Ludmily. Nahlédli jsme dovnitř rozsáhlé kaple a byl to nevšední pozlacený zážitek. Mezi zámkem a vinicí se nachází zvonice s 10 zvony, které samy sestry každou neděli před začátkem bohoslužeb v 9.55 hodin rozeznívají pomocí rukou a nohou.

Naši 9 km vycházku jsme zakončili v restauraci ,,Ve Století" ve velmi hezkém a vkusně upraveném prostředí zahrádky. Po dobrém obědě jsme se vydali s novými a zajímavými zážitky na cestu zpět vláčkem - motoráčkem. 

Zapsala: Růžena Truhlářová