Vycházky

Co nám dávají naše vycházky?

Přece radost z pohybu, z přátelství, z překonávání sebe sama, ze zážitků nad úchvatnou krásou přírody a také pocit štěstí, že žijeme v tak malebné zemi.

Termíny vycházek na rok 2018: 
9. 1., 13. 2., 13. 3., 10. 4., 15. 5., 19. 6., 11. 9., 9. 10., 13. 11., 10. 12.


Vystoupili jsme v Jílovišti, prošli přírodním parkem Hřebeny, kolem Černolických skal, a dostali se do Řitky na zámeček žila zde Lata Brandisová, vítězka Velké Pardubické 1937, má zde i muzeum, které jsem navštívili. Vycházku jsme zakončili v Panském dvoře . Nachodili jsme 10 km.

Sázava 

11.09.2018

,,Pouť za sv. Prokopem do Sázavského kláštera"

Vycházka po NS barona Ringhoffera nás zavedla do Přírodního parku Velkopopovicka (vyhlášen v roce 1993) kolem Mokřanského potoka k mnoha rybníkům (Struhařovský, Mlýnský, Hamerský) kde nás vítalo žabí kuňkání, na vodě kachny a v okolí zpěv ptáků s krásnou, průmyslem neporušenou přírodou. Důkazem toho jsou v okolí Brtnice silné prameny pitné vody a...

Začali jsme ve Velké Chuchli a šli k Pacoldově vápence, která má od roku 1958 status technické památky. Tyto pece vystavěné dle převratného patentu prof. Jiřího Pacolda umožňovaly zpracování jakéhokoliv vápence, tedy i netříděného.

V krásný slunečný den, o téměř rekordní teplotě na 9. leden = 10°C, jsme vyrazili od Nádraží Uhříněves, kolem židovského hřbitova a Podleského rybníka, podél Říčanky do Dubče k lomu a rybníku V Rohožníku.
A v Dubči jsme si prohlédli zříceninu tvrze, špejchar, Panskou zahradu, vylezli na vyhlídku a teprve jsme mohli zhodnotit rekonstruovanou...